Menuk

Eesti Kirjastuste Liidu liikmete menuraamatud

Eesti Kirjastuste Liidu liikmete menuraamatute edetabelit on koostatud alates 2000. aastast. Edetabeli aluseks on olnud läbi aastate erinevad läbimüüginumbrid, kuid alates 2011. aastast lähtume menuraamatute puhul enimmüüdud raamatute esisajast. Samuti on aja jooksul muutunud raamatute jagamine valdkondade vahe: algusaastateil jagati raamatud ilu-, aime ja lastekirjanduse vahel, aastatel 2011-2015 jagati raamatuid kuue valdkonna vahel: ilukirjandus, memuaarid, aimekirjandus, lastekirjandus, tarbekirjanduse ja teatmekirjanduse. Alates 2016. aastast jagame enimmüüdud raamatud taas vaid kolme valdkonna vahel: ilu- ja mitteilukirjandus ning lastekirjandus.

Eesti Kirjastuste Liidu liikmete 2022. aasta enimmüüdud raamat oli Epp Petrone „Lood loodusest”, läbimüük 15 000 eksemplari. Teiseks jäi sama raamatu venekeelne väljaanne – Epp Petrone „О природе, läbimüük 11 000 eksemplari ning kolmandaks Epp Petrone „Looduse nupuraamat, läbimüük 9500 eksemplari.
Kõik need kolm lasteraamatut on välja andnud kirjastus Petrone Print toidupoe Maxima tellimusel.

Neljandaks reastus Lia Virkuse „Nostalgilised toidud“, väljaandja kirjastus Varrak ja läbimüük 6221 eksemplari,  ja viies oli Pilvi Kula „Valmistume kooliks. Töövihik, 1. osa”, väljaandja kirjastus Koolibri, läbimüük 4286 eksemplari.

Enimmüüdud e-raamat oli  Anders Roslundi „Maga hästi“, kirjastus Eesti Raamat, 1252 litsentsi.