EESTI KIRJASTUSTE LIIT
14. september 2024
Sel aastal on Kirjastuste Liidul kaks telki: ühes neist on kirjastused ARGO, Eesti Raamat, Hea Lugu, Ilmamaa, Pilgrim, Postimees, Päike ja Pilv, SE&JS, Tallinna Ülikooli Kirjastus, Tänapäev ja Varrak.
Teises telgis aga Petrone Print ja Rahva Raamatu kirjastus. Selles telgis toimuvad ka meie raamatute esitlused, kus osalevad teiste seas Toomas Kall, Mart Juur, Imbi Paju, Ene Sepp ja Ingrid Sembach-Hõbemägi.
Olete oodatud esitlusi kuulama ja raamatuid ostma!
KAVA
Kell 12
ENE SEPP „EESTLUSE VALEM”
Oma uues noorteromaanis käsitleb Ene Sepp kuuluvuse ja identiteedi küsimusi tänapäeva paljude võimaluste maailmas. Taustaks laulupeo kõikehaarav võlujõud, uurib kirjanik, kui tähtsad on noore inimese sirgumisel tema juured ja mis ikkagi teeb ühest eestlasest õige eestlase.
Romaanist ja Eesti noortekirjandusest räägivad kirjanik Ene Sepp ja Kalamaja raamatukogu raamatukoguhoidja Stiina Sild
Kirjastus Eesti Raamat
Kell 13
IMBI PAJU „KADRIORU AEDNIK”
Imbi Paju esimene lasteraamat „Kadrioru aednik“ räägib nii suurtele kui ka väikestele lugejatele Eesti rohelisest ajaloost: loodusest ja selle väärtustamisest, mäletamisest ja põlvkondadevaheliste sidemete hoidmisest ning sellest, kuidas eestlastele nii omane loodusearmastus on meie riigi arengu juures olulist rolli mänginud.
Esitlusel on ka raamatu illustraator Liina Maadla, kes joonistab meeleoluka pildi, mida ta vestluse lõpus publikule tutvustab.
Postimees kirjastus, autoriga vestleb aiandusajakirjanik Ingrid Sembach-Hõbemägi
Kell 14
TOOMAS KALL „OKIPÄEV”
„Okipäev” ei ole elulooraamat. Autor on öelnud, et okipäev on termin, mille ta töötas välja juba varases eelkoolieas, 1950. aastate algupoolel. Lühend, mis tähistas autori jaoks oktoobrikuu kõige tähtsamat – kuueteistkümnendat päeva. Kõik külalised, kes sel päeval teda õnnitlema tulid, teadsid, et nad ei ole mitte lihtsalt sünnipäeval, vaid lausa okipäeval.
Raamatus tuleb juttu kokku juba rohkem kui seitsmekümnest sünnipäevast. Ühegi sünnipäeva sündmusi ei ole püütudki järjestada tähtsuse järgi, selle asemel on mindud lihtsamat teed – enamasti on kõigepealt kirjas see, mis toimus Eestis või Eestiga seoses, sellele järgneb juba muu, kaugem ja võõram maailm.
Kirjastus Tänapäev, autoriga vestleb kirjandusminister ja raamatusõber Mart Juur
Kell 15
ARMIN KÕOMÄGI „TAEVAS”
Armin Kõomäe „Taevas“ on esmalt romaan mälust ja identiteedist. Aga ka (lennu)kaardist (mitte)kohtade vahel. Kas nimi passis dikteerib selle, kes me oleme? Kui inimesel puuduvad mälestused, siis kas ta on veel tema ise või avab see ukse võimaluseks olla ükskõik kes? Mingil moel sulavad ses ebaõdusas aegruumis kummaliseks fluidumiks Lissabon ja Maputo, Kabul ja Seoul, New Delhi ja Melbourne, Brüssel ja Tallinn ning mitmedki teised (mitte)kohad.
Kirjastus Varrak, autoriga vestleb kirjanik Mari-Liis Müürsepp
Kell 16
PAUL-EERIK RUMMO „KOGUTUD MÄNGE”
P.-E. Rummo dramaturgiliste tekstide tekkeimpulsid on olnud needsamad, mis luuletustelgi. „Kogutud mänge” (pealkiri autorilt) sisaldab pea täieliku valiku Rummo seitsmeteistkümnest näidendist, lisaks vabaõhunäitemängu, lastele kirjutatud näidendi, kuuldemängu ja filmistsenaariumi.
Kirjastus SE&JS, autoriga vestlevad kirjastaja Sirje Endre ja literaat Rein Veidemann
Kell 17
JÜRI KOLK „VÄLEJALGNE KUNINGATÜTAR”
Kuningatütarde mehelepanekuga on juba aegade algusest olnud tükk tegemist ja ega nende endi arvamust eriti ole küsitud. Veel üllatavam on see, et paljudes lugudes, kus neil on otsustusõigus, annavad nad selle kole kergesti käest. See raamat räägib loo välejalgsest kuningatütrest, kes haarab härjal sarvist – ilma asju väga teravaks ajamata.
Printsessidest, kirjutamisest, joonistamisest ja muinasjuttudest räägivad raamatu autor Jüri Kolk ja illustreerija Liina Triin Kolk.
kirjastus Rahva Raamat
Festivali kavaga saab tutvuda: KIRJANDUSTÄNAVA FESTIVAL KADRIORUS