Aasta raamatusõber

Eesti Kirjastuste Liit annab alates 2014. aastast välja tiitlit Aasta raamatusõber. Auhinnaga tunnustatakse kalendriaastal oma tegevusega kirjandus- ja kirjastamisvaldkonnas silma paistnud või sellele valdkonnale tähelepanu juhtinud isikut või organisatsiooni. Auhinnaks on aukiri, lisaks igalt kirjastuste liidu liikmelt sobiv raamat.

2022 – Kai Väärtnõu, Eesti kirjanikke ja ja kirjandust tutvustava saatesarja “Meie kirjanduse lugu” eest, mis pani meie kirjandusloo elama.

2021 – Tiina Liinak Facebooki lugemiselamusi vahendava grupi „Lugemise väljakutse“ loomise ja kindlakäelise juhtimise eest.

2020 – raamatupood PUÄNT raamatute südamega tutvustamise, noorte autorite toetamise ning kangelasliku püsimise eest heitlikel aegadel.

2019 – Eesti Emakeeleõpetajate Selts tunnustust vääriva töö eest eesti keele õpetamisel ja uute raamatusõprade kasvatamisel.

2018 – Asta Trummel järjekindla pühendumuse eest maailmale eesti kirjanduse tutvustamisel ning Eesti peakülalise staatuse eest Londoni raamatumessil 2018.

2017 – Tauno Vahter eelmisel aastal kirjastamist tutvustavate artiklite avaldamise ja sotsiaalmeediakampaania „Jälle raamat!“ korraldamise eest. Koos tiitliga autasuks saadud raamatud kingib Tauno Vahter heade eesti keele riigieksami tulemustega silma paistnud koolile: Loksa gümnaasiumile ja Koeru keskkoolile.

2016 – Peeter Helme ja Urmas Vadi raamatuteemaliste saadete eest Eesti Rahvusringhäälingus

2015 – Eesti Lastekirjanduse Keskus lastes raamatuarmastuse tekitamise eest

2014 – Haapsalu Raamat hubase raamatupoe ja kohviku sümbioosi eest

2013 – Kirjandusministeeriumi toimetus kirjanduse ja kirjastamisvaldkonna luubi all hoidmise eest