Kauneimad raamatud

download25 kaunima Eesti raamatu konkursi eesmärgiks on kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuuri nähtuse väärtustamine.

1956. aastal alguse saanud ja vahepeal vaibunud konkursi traditsiooni elustasid 1998. aastal Eesti Kujundusgraafikute Liit koostöös Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Rahvusraamatukoguga.

Võitnud trükised osalevad maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis, samuti eksponeeritakse valikut Frankfurdi raamatumessil. Eesti Rahvusraamatukogu koostab aasta kauneimatest raamatutest rändnäituse.

2017. aastal välja antud 25 kauneima raamatu ja 5 kauneima lasteraamatuga saab tutvuda Eesti Rahvusraamatukogu veebilehel.

 Näitus  on Eesti Rahvusraamatukogus kuni 3. märtsini.

Lugejatel on võimalik hääletada oma lemmiku poolt kuni 3. märtsini Apollo ja Rahva Raamatu suuremates poodides ning Rahvusraaamtukogu näitusel. Hääletanute vahel võetakse 15. märtsil loosi ning võitjas saavad raamatupoodide kinkekaardid. Hääletajatega võetakse ühendust.

Konkursi korraldajad: Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.