Kauneimad raamatud

FB_25

Konkursside “25 kauneimat Eesti raamatut 2020” ja “5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2020” võidutööd  on avaldatud, lisaks on selgunud ka rahva lemmikud, milleks on “Rehepapp ehk November”, “Janu on kõikidel üks” ja “Liblikalend”.

Raamatu “Rehepapp ehk November” autor on Andrus Kivirähk, kujundaja Mari Kaljuste ja illustraator Jüri Mildeberg. Raamatu andis välja kirjastus Varrak.

“Janu on kõikidel üks” autor ja väljaandja on Kristiina Ehin, kujundajad Gabriela Urm, Mart Andreson ja Diego Almeyda.

Teose “Liblikalend” autorid on Age Oks ja Doris KAreva, kujundaja Kaire Guthan ja väljaandja kirjastus Pilgrim.

 

“Aasta algus on olnud keeruline ja see kajastus ka häletajate arvus – sel korral osales hääletuses ligi 250 inimest, kuid lemmikud eristusid ülekaalukalt ning selle üle on meil ainult hea meel,” ütles konkursi peakorraldaja Kaidi Urmet.

“Päris suur osa kauneimatest raamatutest leidis ka uue kodu, hakates nüüd kaunistama mõne raamatusõbra riiulit,” lisas Apollo turundusjuht Ardo Krass.

Raamatupoodide kinkekaardid võitsid Polina P. ja Sandra A. ning HIllar S saab omale ühe eelmise aasta kauneima raamatu “Salgamata ilusaim linn. Tallinn 17.-19. sajandi illustratsioonidel”. Palju õnne! Võitjatega võetakse ühendust.

Kauneimate raamatute publikuhääletus toimus kuuendat korda.

2020. aasta kauneimate raamatutega saab tutvuda veebinäitusel: www.25kauneimat.nlib.ee

 

25 kaunima Eesti raamatu konkursi eesmärgiks on kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuuri nähtuse väärtustamine.

1956. aastal alguse saanud ja vahepeal vaibunud konkursi traditsiooni elustasid 1998. aastal Eesti Kujundusgraafikute Liit koostöös Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Rahvusraamatukoguga.

Võitnud trükised osalevad maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis, samuti eksponeeritakse valikut Frankfurdi raamatumessil. Eesti Rahvusraamatukogu koostab aasta kauneimatest raamatutest näituse.

Konkurssi korraldavad Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

 

Lisainfo ja küsimused: Kaidi Urmet, info@estbook.com