Londoni raamatumess

2018. aastal on Eesti, Läti ja Leedu Londoni raamatumessil peakülalised

Eesti, Läti ja Leedu kultuuriministrid allkirjastasid 2015. aasta lõpus Londoni raamatumessi korralduskomiteega lepingu, mille kohaselt on 2018. aasta messi fookus Balti riikide kirjandusel ja kirjastustel. Baltimaade ühine väljapanek tutvustab riikide rikkalikku eriilmelist kirjandust.

22. novembril 2016 avalikustati visuaalne identiteet, mis esindab 2018. aasta Londoni raamatumessi peakülalisi Balti riike

Eesti, Läti ja Leedu on valinud välja ühise logo, mis esindab Balti riike kui 2018. aasta Londoni raamatumessi peakülalisi. Käesoleva aasta kevadel välja kuulutatud visuaalse identiteedi konkursi võitjaks osutus Leedu disainiagentuur “DADADA Studio”.

LBF_2018_logo

  1. aasta mais kuulutasid Läti Rahvusvaheline Kirjanike ja Tõlkijate Maja, Läti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Kirjastuste Liit ja Leedu Kultuuri Instituut välja konkursi, et leida ühtne visuaalne identiteet, mis esindaks Balti riike 2018. aasta rahvusvahelisel Londoni raamatumessil, kus Eesti, Läti ja Leedu on peakülalised (Market Focus). Kõigi kolme Balti riigi esindajatest moodustatud komisjon valis kümnete konkursile esitatud tööde seast võitjaks Leedu disainistuudio “DADADA Studio” loodud logo. Pärast tulemuste avalikustamist tegi “DADADA Studio” komitee mitme kuu vältel koostööd, täiustades loomingulist ideed eesmärgiga jõuda parima kontseptuaalse ja visuaalse lahenduseni.

“DADADA Studio” võidutöö kohta: “Kujundasime spetsiaalse sümboli, mis esindab Balti riikide rahvuskeeli. See on unikaalne kombinatsioon kolmest erinevast keelest, mis loob visuaalse identiteedi 2018. aasta Londoni raamatumessi peakülaliste tarbeks. Tähestiku esimene täht alustab dialoogi ning tuleb appi iga kord, kui vajame inglise keeles umbmäärast artiklit, et väljendada oma mõtteid: a book, a letter, a conversation.”

Logo kasutatakse 2018. aasta Londoni raamatumessi ajal Balti riikide ühisstendil messihallis, esitlusmaterjalidel, trükistel, näitustel, suveniiridel, internetis ja linnaruumis.

  1. aastal on Eesti, Läti ja Leedu Londoni raamatumessil peakülalised ja messihalli keskosas on Balti riikide rahvusstendide käsutusse antud 600 ruutmeetrit pinda. Messil toimuvad Eesti, Läti ja Leedu kirjanike teoste tõlgete esitlused ja ettelugemised, demonstreeritakse Baltimaade trükikunsti ja raamatukujunduse parimaid saavutusi; Londonis ja mujal Ühendkuningriigis leiavad aset mitmesugused kultuuriüritused (näitused, kontserdid, teatrietendused jne).

Lisainfo:

Kaidi Urmet, Eesti Kirjastuste Liit, kirjastusteliit@eki.ee, tel: 6449866