Lektorid

AGNE DAUTARTAITE-KRUTULE (Leedu) erialaks on paberraamatu kujundus ja eksperimentaalne trükidisain. Ta peab Vilniuse Kunstiakadeemias loenguid raamatukujundusest ja -tõlgendamisest. Koos sõpradega organiseerib Agnė rahvusvahelist raamatukujunduse konverentsi “6 pt”, mis toimub harilikult oktoobri esimesel nädalalõpul.

BAPTISTE GUESNON (Rootsi) on Stockholmis tegutsev disainer. Ta õppis graafilist disaini Pariisis École Estienne’is ja École Duperré’s ning ÉSAD Valence’is, kus sukeldus kirjatüüpide ja digitaalse kujunduse maailma.

MARKUS ITKONEN (Soome) (PhD) on Soome graafiline disainer ja alati oodatud tüpograafiateemadel kõneleja. Ta on avaldanud mitmeid raamatuid kirjakunstist, neist tuntuim on “Typografian käsikirja” (2012)

ROOSMARII KURVITS (Eesti) on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanikuna 1992. aastal. Ta on kujundanud ajalehti-ajakirju 1990. aastatel, õpetanud ajakirjandustudengitele ajalehekujundust 23 aastat, kirjutanud monograafia Eesti ajalehtede kujundusest 1806–2005.

MARTIN MAJOOR (Holland) on rahvusvaheliselt tunnustatud tüpograaf, kes on loonud auhinnatud fonte, nagu Scala, Seria ja Nexus. Tema uusim kirjatüüp Questa on valminud koostöös Jos Buivengaga. Majoor on õpetanud tüpograafiat mitmetes kunstiõppeasutustes ja pidanud loenguid terves maailmas. Praegu annab ta meistriklasse ja töötubasid ning kirjutab tüpograafiast erialaajakirjade ja kirjakunsti-alaste raamatute veergudele.

ALEXEY MURASHKO (Läti) on Riias elav graafiline disainer ja tüpograaf, kes sündinud Valgevenes. Ta töötab disainiagentuuri VCG kunstilise juhina, kujundab raamatuid ja teeb aktiivset kaastööd tüpograafiaajakirjale Šrift.

SERGEY  RASSKAZOV (Venemaa) on tüpograaf ja graafiline disainer, Kirjakujunduse Kooli asutaja ning festivali “Typetersburg” korraldaja.

ANDRES TALI (Eesti) on olnud vaikne ja eeskujulik kooliõpilane, reamees Nõukogude armees, Eesti suurima kirjastuse kunstilise toimetuse juhataja, KKEK nõukogu esimees, AD reklaamibüroos, vabade kunstide professor, akadeemiline prorektor ja dekaan kunstiakadeemias, vabakutseline kunstnik ja/või graafiline disainer, Tallinna Graafikatriennaali Grand Prix laureaat.