Balti riikide kaunimad raamatud

2020

23. veebruaril toimus Riias Balti riikide 2019. aasta kauneimate raamatute konkurss.

Minu trükikoda

Raamatud “Lühiajaline igavik” ja “Minu trükikoda”

Balti riikide raamatukonkurssi korraldatakse 2001. aastast ja selle korraldamine toimub Eestis, Lätis ja Leedus rotatsiooni korras.

Sel aastal oli korraldajaks Läti ja veebruarikuu lõpus kogunesid Balti riikide esindajad Riias, kus selgitati välja kaunimate hulgast kaunimad.

Eestist pälvis Läti ja Leedu esindajate poolt diplomi Tarvo Puusepa poolt kujundatud „MINU TRÜKIKODA“ (autor Karl Kabanov, kirjastus Creative Company).

 

 

 

 

 

 

Lisaks korraldatakse iga-aastaselt ka maailma kauneimate raamatute konkurssi, millel osalevad ka Eesti raamatud.  Konkursi korraldajaks on Stiftung Buchkunst (Raamatukunsti sihtasutus, Saksamaa) alates 1963. aastast ja raamatuid hindab rahvusvaheline žürii. Sel aastal oli konkursile esitatud kokku üle 600 raamatu 31 riigist ning nende hulgast vääris esiletõstmist ja pärjati diplomiga neliteistkümne raamatu kujundus.

Hõbemedal_Sirkel

Maailma kaunimate raamatute konkursi diplom raamatu “Lühiajaline igavik” kujundajale ja väljaandjale

Meil on üle aastate põhjust rõõmustada ja õnne soovida Indrek Sirkelile raamatu „LÜHIAJALINE IGAVIK“ (autorid Gordon Matta-Clark ja Anu Vahtra, väljaandja kirjastus Lugemik koostöös Eesti Kunstimuuseumiga) kujunduse eest!
Raamatu kujundus pälvis konkursil hõbemedali!

Palju õnne!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019

11. aprillil 2019 toimus Tallinnas Balti riikide 2018. aasta kauneimate raamatute konkurss.

Konkursile esitati kokku 56 raamatut, millest 25 olid Eesti, 11 Läti ja 20 Leedu raamatut. Raamatuid hindas žürii, kuhu kuulusid esindajad igast riigist: Eestist köitekunstnik ja kujundusgraafik Kadi Kiipus Eesti Rahvusraamatukogust, Lätist kunstnik Anta Pence ja Leedust kujundusgraafik Jokubas Jacovskis.

Et valikud oleksid sõltumatud ja kallutamata, on konkursi töö korraldatud nii, et Eesti ja Läti esindajad valivad Leedu, Läti ja Leedu esindajad Eesti ning Leedu ja Eesti esindajad Läti raamatute hulgast kõige paremini kujundatud raamatu.

 

Sel aastal osutusid valituks

EESTIST: “EKA UUS MAJA” (kujundus Stuudio Stuudio, kirjastaja EKA Kirjastus ja trükitud Tallinna Raamatutrükikojas).
Žürii kommentaar: värske, huvitava kirjafondiga, hästi struktureeritud.

LÄTIST: “KALEVIPOEG” (kujundus Armands Zelčs, kirjastus Neptuns ja trükitud Jelgavas Tipogrāfijas).
Žürii kommentaar: lihtsa, kuid samas erilise kujundusega, hea materjalikasutus ning kvaliteetne köite koloreerimine.

LEEDUST: “HOW THE FUTURE KING OF ENGLAND ATE PEACOCK IN VILNIUS” (kujundus Godspeed Branding, kirjastaja Leedu Kultuuri Instituut ja Baltijos kopija).
Žürii kommentaar: süsteemne lahendus, selge layout, ilus tervik.

Balti riikide kauneimate raamatute konkurssi on kolmes Balti riigis rotatsiooni korras korraldatud 2000. aastate algusest. Sel aastal oli korraldajaks Eesti Kirjastuste Liit.