2006

1. veebruaril kell 15 avati Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis 2006. aasta 25 kauneima Eesti raamatu ja 5 kauneima Eesti lasteraamatu konkursi võidutööde näitus ning anti kätte diplomid.

Konkursi korraldasid Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kirjastuste Liit ja Eesti Vabagraafikute Ühendus. Žürii tööd juhtis Tiina Tammetalu (Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit), lasteraamatute konkursi žüriid Viive Noor (Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kunstnike Liit).
Konkureerisid 143 teost 68 kirjastuselt ning 34 lasteraamatut 17 kirjastuselt, mis välja antud aastal 2006 ning mille kujundanud ja illustreerinud eesti kunstnikud. Raamatute hindamisel arvestati sisu sobivust kujundusega, kujunduse ja illustratsiooni taset, materjale ja trükitehnilist teostust. Valitud raamatuid pingeritta ei seatud, need on ühtviisi kaunid.Neljandat aastat andis Rahvusraamatukogu välja eripreemia Kuldraamat, mille tänavu pälvisid Tiit Jürna Mai Levini raamatu “Ühest sajandist teise. Kristjan ja Paul Raud” kujundamise ning Juss Piho lasteraamatu “Suurtelt väikestele” illustreerimise eest.
Paberifirma MAP tunnustas eripreemiaga kauneimaid nende paberil trükitud raamatuid:
SUBBI. OLEV SUBBI MAALID
Kujundanud Tiit Jürna
Kirjastanud Sperare
Trükkinud Printon
Paber: Arctic the Volume

Mai Levin ÜHEST SAJANDIST TEISE. KRISTJAN JA PAUL RAUD
Kujundanud Tiit Jürna
Kirjastanud Eesti Kunstimuuseum
Trükkinud Printon
Paber: Arctic the Volume

JOINT SPACE
Kujundanud Enno Piir
Kirjastanud Positium
Trükkinud Pakett
Paber: Munken Pure

Konkursi tulemused on avaldatud Rahvusraamatukogu kodulehel www.nlib.ee. Koostöös trükikodadega Printon ja Revaprint ning paberifirmaga MAP Eesti AS ilmus raamatute kataloog.